O nás

Pracoviště zajišťuje chod akreditovaného studijního programu Vietnamistika, výuku vietnamštiny a dalších orientálních jazyků. Seminář nabízí zájemcům z řad celé MU i kurzy věnované historii, kultuře, literatuře, geografii a ekonomice. Specializované přednášky se věnují písemným systémům, jazykovým rodinám Asie a analýzám aktuálních problémů.

Na pracovišti působí jako vyučující (abecedně) Thu Ha Hemelíková, Julie Lien Vrbková, Nguyen Thi Mi Dieu, Ondřej Pazdírek, Michal Schwarz a Ondřej Srba.

Seminář úzce spolupracuje s mateřským pracovištěm: Ústavem jazykovědy a baltistiky. Soudobé lingvistické studie se specializují na jednotlivé rodiny asijských jazyků a při jejich výzkumu a v jejich výuce se využívá aparát obecné jazykovědy vyvinutý při výzkumu indoevropských jazyků.

V ČR seminář spolupracuje s příbuznými pracovišti na FF MU (Centrum asijských studií), FF UK (Ústav Dálného východu, Ústav jižní a centrální Asie) a FF UP (Katedra asijských studií). Mimo ČR udržuje pracoviště vztahy s řadou univerzit v Evropě a v Asii, konkrétně ve Vietnamu, Mongolsku, Číně, Jižní Koreji. Na stáže do zahraničí mohou studenti vyjíždět v rámci bilaterálních smluv i ve spolupráci s Centrem zahraniční spolupráce MU a Akademickou informační agenturou Domu zahraniční spolupráce MŠMT.

Kontaktní e-mail: schwarz@phil.muni.cz

Fakturační údaje

Masarykova univerzita
Filozofická fakulta
Arna Nováka 1
602 00 Brno

DIČ: CZ00216224

„Učit se a včas si opakovat, čemu jsme se naučili, zdaž to není koneckonců potěšení?“

Konfucius